mapa trasy RB
Baška - ostrov Krk


Rab - ostrov Rab


výškový profil - RB 1

výškový profil - RB 2

výškový profil - RB 3

výškový profil - RB 4

výškový profil - RB 5

výškový profil - RB 6

výškový profil - RB 7
 

RB - CYKLISTICKÉ PUTOVÁNÍ PO OSTROVECH KVARNERSKÉHO ZÁLIVU

Sobota:
Od 11.30 do 13.00 hodinou nastoupíme na loď v rijeckém přístavu a zanedlouho po nalodění se vydáme směrem na poloostrov Istrii. V zátoce Plomin poprvé vyndáme jízdní kola z lodi a vydáme se na první trasu. Pojedeme neustále do mírného kopce. Přes Kršan, Nedešćinu a Vinež se dostaneme do Labinu, střediska východní Istrie. Z Labinu sjedeme serpentinami dolů do Rabace, oblíbeného letoviska, jehož oblázková pláž patří k nejhezčím plážím na Istrii. Večeři si dáme v přístavu Rabac, kde také přespíme (asi 21,8 km jízdy na kole).
Neděle:
Po snídani se znovu vydáme na moře a loď nás odveze do malého rybářského přístavu Banjole úplně na jihu istrijského poloostrova. Přes Valdebeku jedeme na kolech do Puly – hospodářského a kulturního centra Istrie. Nejvýznamnější památkou tohoto 3000 let starého města je Arena – římský amfiteátr. Přes obce Šikići, Medulin a Pomer se vracíme do Banjole. Možnost obědvat bude během cyklistické túry, večeře a nocleh v přístavu obce Banjole (ca. 35 km).
Pondělí:
Opustíme Istrii a poplujeme kolem ostrovů Unije a Cres na Lošinj. Naše dnešní trasa začne na Cresu, tam, kde jsou ostrov Cres spojen s Lošinjem zvedacím mostem. Dvakrát denně se tento most skoro ceremoniálně zvedá pomocí zařízení na ruční pohon, aby tudy mohly proplout menší lodě. Po obědě na lodi se vydáme na kolech přes Nereziny a Malý Lošinj nejdříve do pitoreskního městečka Veli Lošinj. Naše trasa povede až do přístavu Mali Lošinj, kde přenocujeme (asi 37 km).
Úterý:
Nejdříve nás čeká trochu delší plavba, protože jízda lodí z Malého Lošinje do Novaljy na ostrově Pagu trvá čtyři hodiny. Cestou někde zakotvíme, abychom si udělali přestávku na oběd a vykoupali se. Ostrov Pag je plný protikladů. Je částečně kamenitý, ale na některých místech je porostlý loukami, na nichž se pasou stáda ovcí. Zdejší ovce dávají mléko, z něhož se vyrábí známý pagský sýr. Na kolech projedeme severní část ostrova a potom v Lunu zase potkáme naši loď. Naložíme kola na palubu, nasedneme na loď a vydáme se na ostrov Rab. Přenocujeme v Rabu, pod jedinečnými kulisami starého města se čtyřmi zvonicemi (asi 20 km).
Středa:
Na začátku nás čeká kratší jízda na kolech po okolí města Rabu a potom, po přestávce na oběd, se vydáme do Loparu v severní části ostrova. Lopar je především známý svou dvoukilometrovou Rajskou pláží (Rajska plaža), která je písčitá a pozvolně se svažuje do moře. Potom nastoupíme na naši loď, opustíme Rab a pojedeme na Krk, největší jadranský ostrov. Pozdě odpoledne připlujeme do města Krku, kde přenocujeme (asi 37 km).
Čtvrtek:
Na kolech se vydáme do Dobrinje ve vnitrozemí ostrova. Potom pojedeme dál do Vrbniku, starého městečka, které stojí vysoko na útesech východního pobřeží. Kolem Vrbniku se táhnou vinohrady. Ze zdejších hroznů se vyrábí víno zlaté barvy zvané žlahtina. Po přestávce na oběd ve Vrbniku pojedeme dál směrem na Punat a pak se vrátíme do Krku na naši loď. Večeře a přenocování jsou v Krku (asi 37,5 km).
Pátek:
Začíná naše poslední cyklotrasa - z Krku přes Sv. Anton do Malinské, která stojí v chráněné zátoce na západním břehu ostrova. Naposledy se nalodíme a uložíme na loď jízdní kola. Pak vyplujeme do jedné z nedalekých zátok. Po obědě na lodi se ještě naposled vykoupáme v Jadranu. Potom se rozloučíme s ostrovem a vrátíme se do Rijeky, do výchozího bodu naší cesty. Povečeříme ve Rijece a přenocujeme na lodi (asi 22 km).
Sobota:
Po snídani v 9.00 hodin loď opustíme.
Popis trasy je orientační, může se změnit vzhledem k aktuálnímu počasí - vždy rozhoduje kapitán lodi který nese plnou odpovědnost za posádku a klienty.


Na této trase se plaví následující lodě
Albatros, Amore, Antonela, Kažimir, Orion, Poseidon, Sveti Vid