mapa trasy - plně zeleně jsou značeny cyklotrasy, tečkovaně zeleně cesta autobusem ke kaňonu řeky Zrmanja

 

RK - CYKLISTICKÉ PUTOVÁNÍ PO OSTROVECH KVARNERSKÉHO ZÁLIVU & KANU SAFARI NA ŘECE ZRMANJA

Sobota:
Nalodíme se od 11:30 do 13:00 v přístavu v Rijece a brzy poté vyplujeme směrem do letoviska Malinska na ostrově Krku. Tam začne první cyklistická etapa: z Malinské se pojede přes Sv. Anton, Nenadić a Vrh do Krku, ústředního městečka na stejnojmenném ostrově. Povečeříme na lodi a přenocujeme v přístavu Krku. ( asi 22 km na kolech )
Neděle:
Dnes vyplujeme z Krku a pojedeme lodí do Loparu na severu ostrova Rabu. Na kolech pak projedeme celý ostrov od severu na jih. Pojedeme přes letoviska Supetarska draga, Kampor, Rab, Barbat a Pudarica až do Mišnjaku. Potom se znovu nalodíme na naši loď v přístavu Rabu, který leží pod jedinečným panoramatem starého města a jeho čtyřmi markantními zvonicemi. Oběd si můžeme dát v restauraci někde na naší cyklistické trase nebo až v Rabu. Večeřet budeme na lodi a v přístavu Rab přenocujeme. ( asi 43,5 km )
Pondělí:
Vydáme se do Lunu, který leží na nejsevernějším cípu sousedního ostrova Pagu. Ostrov Pag okouzlí návštěvníky svými protiklady - na některých místech vypadá jako měsíční krajina, na jiných je hustě porostlý aromatickými rostlinami a na loukách se pasou četná stáda ovcí, z jejichž mléka se vyrábí známý pažský sýr (paški sir). Pojedeme dál do Novalji, která je jakýmsi centrem severní části ostrova. Tam se můžeme naobědvat v jedné z restaurací nebo vinárniček. Potom budeme pokračovat v jízdě přes Kolany do Mandrů, kde na nás bude v přístavu čekat loď. Dále poplujeme lodí do Povljany na jihu ostrova Pag. Večeře na lodi a přenocování v Mandre. (asi 35 km).
Úterý:
Po snídani pojedeme autobusem do Obrovca, kde nasedneme do velkých kánoí (až pro 10 osob) a na nich budeme pádlovat proti proudu k vodopádu "Jankovića buk". Kolem poledne je na programu piknik a koupání - např. pod vodopádem v křišťálově čisté řece… Potom budeme pokračovat v cestě kaňonem řeky Zrmanja, známé svými jedinečnými zákoutími, zajímavými přírodními kulisami v pozadí a výskytem mnoha druhů ptactva. Autobusem se přepravíme do Zadaru, kde znovu nasedneme na naši loď. Povečeříme a přespíme na lodi.
Středa:
Dnes máme před sebou trochu delší plavbu: jízda naší lodí ze Zadaru do Malého Lošinje na ostrově Lošinj potrvá asi čtyři hodiny. Cestou zakotvíme v zátoce jednoho z ostrůvků jižně od Lošinje, abychom se na lodi naobědvali. Když přijedeme do Malého Lošinje, znovu nasedneme na jízdní kola a seznámíme se s jedinečnou a překrásnou krajinou tohoto ostrova včetně rozsáhlých borovicových lesů. Cyklotrasa vede podél moře zátokou Čikat, potom Sluneční zátokou (Sunčana uvala) do malebného rybářského městečka Velkého Lošinje (Veli Lošinj). Můžeme si dát večeři v některé z četných restaurací v Malém Lošinji, kde přenocujeme. ( asi 21,5 km )
Čtvrtek:
Den " 2 ostrovů ". Po snídani znovu nasedneme na kola a pojedeme z Malého Lošinje přes Nereziny (Nerezine) do Osoru, kde je zvedací most, který spojuje ostrovy Lošinj a Cres. Přes Belej a Stivan dorazíme do zátoky Martinšćica. Naložíme kola na palubu a loď nás odveze do města Cresu, střediska ostrova. Příležitost k obědu bude během túry na ostrově Cres, večeře na lodi a přenocování v creském přístavu (asi 46 km).
Pátek:
Naše poslední etapa vede z Cresu do Predoščice, vzdálené 14 kilometrů směrem na sever a zpět. Po návratu do Cresu si můžeme dát oběd a naložíme kola na loď. Opustíme creský přístav a před návratem do Rijeky si uděláme ještě jednu zastávku, abychom se vykoupali v jedné ze zátok v severní části ostrova (asi 28 km).
Sobota:
Po snídaní do devíti hodin účastníci zájezdu loď opustí.
Popis trasy je orientační, může se změnit vzhledem k aktuálnímu počasí - vždy rozhoduje kapitán lodi který nese plnou odpovědnost za posádku a klienty.

Na této trase se plaví následující lodě
Albatros, Kažimir