mapa trasy

Dubrovník

Mljet

Korčula

Hvar

Bol
 

T3 - TO NEJLEPŠÍ ZE STŘEDNÍ DALMÁCIE + DUBROVNÍK

Sobota:
Nalodění v Trogiru od 11.30 do 13.00 hod. a o chvíli později vyplutí. Zakotvíme v některé ze zátok na ostrově Čiovo, abychom využili příležitosti k prvnímu koupání v křišťálově čistém Jadranu. Dále nás plavba vede směrem k Makarské riviéře, která je známá svými překrásnými plážemi s drobnými oblázky, které na sebe s krátkými skalnatými místy navazují jedna na druhou jako perly. Nocleh v Brele, Baška Vodě nebo v Makarské. Pro hosty, kteří přijedou později, je zařízen transfer na Makarskou riviéru a nalodění ve večerních hodinách.
Neděle:
Plujeme kolem ostrovů Brač a Hvar směrem k poloostrovu Pelješac, který je známý svými špičkovými červenými víny. Po přestávce na koupání v jedné ze zátok na Pelješci plujeme dále k obci Pomena na ostrově Mljet. Jedna část ostrova byla prohlášena Národním parkem – dvě slaná jezera (na větším z nich leží někdejší klášter) jsou s mořem spojena pouze úzkým kanálem. Všichni zájemci mají příležitost navštívit Národní park (vstupenka včetně jízdy lodí na ostrůvek s klášterem cca. 13 EUR, platí se na místě). Doporučujeme Vám koupání v jednom ze slaných jezer, jejichž teplota je vždy asi o 2 °C vyšší než teplota moře. Nocleh v Pomeně.
Pondělí:
Abyste měli k dispozici co nejvíce času během návštěvy Dubrovníku – vrcholu naší cesty – změnili jsme rozvrh stravování v rámci plné penze. Kromě snídaně dostanete během plavby z Mljetu do Dubrovníku kolem 11.00 hod i „svačinu“ a oběd bude servírován až mezi 14.00 a 15.00 hod. (bez večeře). Po přestávce ke koupání na souostroví Elafiti přistaneme kolem 16.00 hod v dubrovnickém přístavu (vzdálenost do starého centra města je asi půl hodiny pěšky nebo několik minut městským autobusem. Zastávka autobusu je nedaleko naší lodě. Odjezd cca. každých 15 min, cena jízdy je 10 HRK, poslední spoj kolem 2.00 hod.) a zbytek dne máte k objevování a prohlídce jedinečného starého města, který připomíná muzeum pod širým nebem. Projděte se po známém Strádánu, vydejte se na procházku pro majestátních městských hradbách a prohlédněte si některé z mnoha pamětihodností.
Úterý:
Dubrovník nosí právem přívlastek “Perla Jadranu“, neboť v době největšího rozkvětu ve středověku patřil mezi nejvýznamnější hospodářská a kulturní centra na Mediteránu. Dnes je staré centrum města prezentováno návštěvníkům jako jedinečné muzeum pod širým nebem s nepřeberným množstvím památek. Během našeho pobytu máte příležitost objevit starou část Dubrovníku. Jako alternativu vám doporučujeme plavbu lodí podél impozantních dubrovnických hradeb (které představují nevšední zážitek pro všechny, nejen pro fotografy-amatéry) do Cavtatu. Cavtat je krásné městečko ležící téměř na nejjižnějším místě chorvatského jadranského pobřeží. Cena tohoto výletu je asi 19 EUR za osobu (platí se na lodi); prosíme vás o pochopení, protože tento výlet se může organizovat pouze za souhlasu všech účastníků zájezdu. Nocleh v malé obci Slano, pitoreskní rybářské vesnici, která leží hluboko v zálivu severně od Dubrovníku a který je již od pradávna využíván jako přírodní přístav. Předtím, než přistaneme ve Slaném, poplujeme do souostroví Elafiti, kde se v jedné zátoce zdržíme a uděláme si přestávku ke koupání. Alternativou je přenocování v rybářské vesnici na ostrově Šipan.
Středa:
Plujeme dále směrem na sever na ostrov Korčula. Město Korčula je považováno za jedno z nejkrásnějších starých městských center v Dalmácii a díky svému vzhledu, který připomíná pevnost, je často nazýván i „Malým Dubrovníkem“. Ostrov byl v době antiky díky svým hustým a rozsáhlým borovicovým lesům nazýván „Černý ostrov“. Nocleh v rodném městě známého mořeplavce a objevitele Marka Pola.
Čtvrtek:
Z Korčuly pokračujeme na Hvar - ostrov známý příjemným podnebím a rozlehlými poli levandule. Přístav stejnojmenného města na ostrově se nachází na úpatí pevnosti, odkud je překrásný výhled na ostrovní skupinu "Pakleni otoci", která se nachází před městem. Vzhledem k tomu, že se může stát, že v malém hvarském přístavu kvůli mnoha lodím a jachtám nebude dost místa, může kapitán na místě rozhodnout, zda-li přenocujeme ve Hvaru nebo v některé z okolních zátok.
Pátek:
Plujeme kolem ostrova Brač a po přestávce na koupání v jedné ze zátok na ostrově Šolta se loučíme s dalmatskými ostrovy a vracíme se na výchozí místo naší plavby - do Trogiru, který je, díky tomu, že je jeho staré městské centrum zapsáno pod ochranou UNESCO-a, nazýván i "městem – muzeem“. Odpoledne a večer si dopřejte neopakovatelný zážitek při procházce jeho klikatými uličkami. Udiví vás impresivní hradby, věže, kostely, fresky, klenby a tu a tam nakoukněte i na některý starý dvůr.
Sobota:
Po snídani kolem 9.00 vylodění.
Popis trasy je orientační a může se upravit dle aktuálního počasí - vždy rozhoduje kapitán lodi který se plnou zodpovědnost za posádku, klienty i loď.
 

Na této trase se plaví následující lodě
Motorová loď Vilma, Aneta, Columbo, Maček, Milena, Mirabela, Orkan, Otac Ivan, Pravedan, Sagena, Toma, Zelenobor